top of page

Уряд має негайно скасувати постанову 953, яка загрожує зупинкою всього волонтерського рухуЗ 1 грудня робота волонтерів може бути повністю паралізована. Причина – новий порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги, затверджений постановою Уряду №953.


Цей документ, який містить 20 пунктів, волонтери вже охрестили «20 кіл пекла». «Українська команда» вимагає від Кабінету міністрів негайно скасувати цей документ і не заважати волонтерам допомагати військовим та людям, що постраждали від війни.


Чому новий порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги зашкодить волонтерському руху:


Перше. Щоб отримати дозвіл на ввезення гуманітарної вантажу, потрібно буде надавати його точний перелік та реєструвати в автоматизованій системі. Але ж гуманітарний вантаж часто формується з тисяч приватних пожертв, і детальний перелік ніхто не складатиме. Тож нам доведеться просто відмовлятися від допомоги через цю формальну бюрократичну перепону.


Друге. В новому порядку прописані мізерні терміни доставки та розподілу гуманітарних вантажів. В умовах війни їх неможливо дотримуватись.


Третє. Порядком передбачено, що кінцевий отримувач гумдопомоги зобов’язаний скласти електронний звіт. Цікаво, як урядовці хочуть отримати електронний звіт від військових «на нулі» чи від мешканців прифронтових міст, які щодня перебувають під ворожими обстрілами?


Недотримання цих та інших 17 пунктів загрожує виключенням волонтерської організації з переліку отримувачів міжнародної гумдопомоги.


Таким чином, новий порядок дуже швидко зупинить весь волонтерський рух. А у правоохоронних органів з’являться підстави порушувати карні справи проти волонтерів.


«Українська команда» наполягає: постанова №953 має бути негайно скасована. Бюрократією Перемогу не здобудеш. Уряд повинен допомагати, а не заважати волонтерам та захисникам.


Керівник "Української команди" Артур Палатний
Comments


Діяльність волонтерського штабу

bottom of page